facebook

Echa rapsodów galicyjskich – Drohobycz, Lwów, Beńkowa Wisznia

W dniach 2-11 lipca 2012 na Ukrainie (Drohobycz, Lwów, Beńkowa Wisznia) będzie miał miejsce polsko-białorusko-ukraiński projekt pt. „Echa rapsodów galicyjskich”, którego inicjatorem i realizatorem jest Stowarzyszenie Willa Decjusza. Głównym komponentem projektu będą warsztaty teatralne, w trakcie których młodzież wraz z liderami i zaproszonymi artystami (Wiesław Hołdys, Andriej Chadanowicz) pracować będzie nad koncepcją wspólnego spektaklu i jego realizacją.

 

Celem projektu jest rozwój umiejętności artystycznych uczestników, stymulowanie współpracy kulturalnej i poczucia solidarności pomiędzy młodzieżą z trzech różnych krajów, promocja tolerancji oraz pogłębienie wzajemnego zrozumienia. W pracy warsztatowej wykorzystane zostaną teksty nawiązujące do wspólnej tradycji kulturowej Polski, Białorusi i Ukrainy (m.in. dawne wierzenia i mity plemion wschodnio i zachodniosłowiańskich), tradycji romskich oraz utwory takich autorów, jak m.in.: Iwan Franko, Bruno Schulz, Leś Martowycz, Andrzej Chciuk, Szalom Alejhem.

 

Efektem pracy będzie przedstawienie teatralne, które zostanie pokazane publiczności w trzech różnych miastach na Ukrainie: we Lwowie, Drohobyczu i Beńkowej Wiszni (na terenie zespołu pałacowo-parkowego Fredrów), nawiązując tym samym do tradycji wędrujących grup teatralnych.

 

Przedstawienia:

 

  • 6.07, godz 18:00 (piątek)

Park Uniwersytecki przy Uniwersytecie im.I.Franka

Drohobycz

 

  • 7.07, godz. 15:00 (sobota)

Pałac Fredrów w Beńkowej Wiszni

Beńkowa Wisznia

 

  • 8.07, godz. 18:00 (niedziela)

Park Stryjski

Lwów

 

Zobacz także