facebook

Recital fortepianowy Aleksieja Komarowa

Zapraszamy na uroczysty koncert zatytułowany „W rytmie walca” z udziałem rosyjskiego wirtuoza fortepianu Aleksieja Komarowa. Koncert rozpoczyna obchody Jubileuszu 15-lecia odnowienia Willi Decjusza i działalności Stowarzyszenia Willa Decjusza, które w 2011 roku uświetni cykl wydarzeń artystycznych i promocyjnych adresowanych do mieszkańców Krakowa, Polski i Europy. Wstęp na koncert na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w CIK (ul. św. Jana 2), Pawilonie Wyspiańskiego oraz w Willi Decjusza.

 

Aleksiej Komarow urodził się 31 marca 1976 r. w Karagandzie (Kazachstan), gdzie w 1983 r. rozpoczął naukę w Specjalnej Szkole Muzycznej. Od 1992 r. studiował w Moskiewskim Konserwatorium Stanowym oraz Centralnej Szkole Muzycznej pod kierunkiem prof. Jurija Slesareva. W latach 2003 – 2004 studiował w „Accademia Pianistica Incontri col Maestro” w Imoli (Włochy) pod kierunkiem Lazara Bermana oraz uzupełniająco u Borisa Petrushansky’ego.

 

Jest laureatem: V nagrody w II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Bydgoszczy „Arthur Rubinstein in memoriam” (1996), II nagrody w VII Międzynarodowym Konkursie dla Pianistów i Orkiestr „Citta di Cantu” we Włoszech (1997), III nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Liszta we Wrocławiu (1999), II nagrody w V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im J. I. Paderewskiego w Bydgoszczy (2001), IV nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym pamięci Vladimira Horowitza w Kijowie (2003). Był również uczestnikiem XIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2000). W roku 1999 otrzymał stypendium Yamaha European Foundation. Dwukrotnie (2005 i 2006) brał udział w pracach jury I i II Festiwalu Pianistycznego dla młodych wykonawców „Złoty Pierścień Chopina” w Radovljicy (Slovenia). Aktualnie jest pracownikiem naukowym Akademii Gnessin w Moskwie, a także Uniwersytetu Sakuyo (Kurashiki, Japonia) na specjalnym fakultecie gry na fortepianie. Występuje z recitalami oraz jako solista z orkiestrami symfonicznymi w Rosji, Kazachstanie, Polsce, Włoszech, Niemczech, Słovenii i Japonii.

 

Koordynacja projektu:

Katarzyna Trojanowska – kasia@villa.org.pl

Zobacz także