facebook

„Res publica reloaded” w Düsseldorfie (7-10 kwietnia 2015)

W dniach 7-10 kwietnia 2015 roku w Düsseldorfie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Res publica reloaded – European public spaces as source of empowerment””, którego jednym z partnerów jest Stowarzyszenie Willa Decjusza. Celem inicjatywy jest próba przyjrzenia się wykorzystaniu sztuki publicznej – szeroko rozumianej jako street art  – w konstruowaniu zinstytucjonalizowanych strategii artystycznych i nowych metod edukacji.

 

W programie wizyty w Düsseldorfie znalazło się m.in. zwiedzanie tureckiej dzielnicy Mrxloh, prezentacja projektu Rhein Park Project, wizyta w skate parku oraz przegląd lokalnego grafiiti. Uczestnicy projektu mieli również okazję porozmawiania z artystą street-artowym Klausem Klingerem – przedstawicielem kolektywu Farbfieber oraz z Charlott Dahmen – koordynatorką projektu teatru interaktywnego w Düsseldorfie. Więcej informacji na stronie projektu www.respublicareloaded.eu.

 

 

Zobacz program

 

 

 

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

Zobacz także