facebook

17 września zapraszamy na Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia z Przemysławem Zychem

17 września (niedziela) o godz. 17.00 zapraszamy na kolejną odsłonę Salonu muzycznego Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza. W programie światowe prawykonanie najnowszej kompozycji Przemysława Zycha „Concertante”, jego pieśni do słów Różewicza i Gravesa, a wśród wykonawców Anna Zawisza – sopran, Przemysław Bałka – baryton, Małgorzata Dzikowska – trąbka, Robert Morawski – fortepian oraz kwartet smyczkowy OPIUM.

 

 

 

 

 

Jesienne salonowe spotkania Chóru Polskiego Radia rozpoczną się od koncertu monograficznego znakomitego kompozytora młodego pokolenia Przemysława Zycha. W programie koncertu zabrzmią m.in. pieśni „Wodzę oczami” do słów Tadeusza Różewicza oraz „Rocky Acres” do słów Roberta Gravesa. Usłyszymy także światowe prawykonanie najnowszej kompozycji Zycha – „Concertante” na trąbkę i kwartet smyczkowy. Wykonawcami będą: Anna Zawisza – sopran, Przemysław Bałka – baryton, Małgorzata Dzikowska – trąbka, Robert Morawski fortepian oraz kwartet smyczkowy OPIUM.

 

Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza to przedsięwzięcie bez precedensu, którego istotą jest spotkanie odbiorców i twórców, wspólna rozmowa i celebracja sztuki muzycznej dzisiejszych czasów. Raz w miesiącu w krakowskiej Willi Decjusza – miejscu, które już blisko 500 lat temu zostało zaprojektowane właśnie jako przestrzeń wymiany myśli, odbywają się koncerty monograficzne z udziałem i komentarzem kompozytorów oraz innych twórców. Dzieła zaproszonych artystów wykonuje Chór Polskiego Radia oraz zaprzyjaźnieni z zespołem wybitni artyści. Tak przedstawiona sztuka współczesna staje się bliższa odbiorcom, a nawiązania do muzyki nieco starszej zachęcają większe grono melomanów do uczestnictwa w niedzielnych spotkaniach, w tak zasłużonym dla europejskiej kultury miejscu, jakim jest Willa Decjusza.

 

Koncert odbędzie się w niedzielę 17 września o godz. 17.00 w Willi Decjusza (ul. 28 Lipca 1943 17A). Bilety (10,00 zł) dostępne w punktach InfoKraków (ul. św. Jana 2 i pl. Wszystkich Świętych 2) oraz w miejscu koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem.

 

Więcej: www.chorpolskiegoradia.pl

 

 

 

 

Zobacz także