facebook

Warsztaty land art

Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza do udziału w warsztatach land art, które odbędą się w ramach Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuki w Willi Decjusza w Krakowie. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z założeniami techniki land art w praktyce. Tematem przewodnim warsztatów będzie dwór królowej Bony, stąd wielkogabarytowe kompozycje land art nawiązywać będą do elementów renesansowej architektury Willi Decjusza. Zadaniem uczestników będzie stworzenie instalacji przestrzennych, które stanowić będą scenografię i tło dla pokazów tańca historycznego. Dodatkową atrakcją stanie się wykorzystanie otwartej przestrzeni zespołu pałacowo-parkowego Willa Decjusza jako miejsca prezentacji dzieł land art.

 

Warsztaty poprowadzi Andrzej Renes, artysta rzeźbiarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli. Autor projektów projektów nagród wręczanych corocznie (Wiktora, Nagrody Kisiela Tygodnika Wprost, Czempiona) oraz pomników w Warszawie (Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu i Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego). Ważnym aspektem twórczości Andrzeja Renesa jest działalność edukacyjna z dziećmi i młodzieżą (od 1987 pracuje w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Mielnicy nad Gopłem)

 

Efekty pracy uczestników warsztatów będą prezentowane na wystawie land art w Willi Decjusza od 24 lipca do 2 sierpnia.

 

Termin: 19-24 lipca 2010

Miejsce warsztatów land art: Willa Decjusza, Kraków

Liczba uczestników: 10-12 osób

Prowadzenie: Andrzej Renes

 

Organizator pokrywa koszty:

– Uczestnictwa w warsztatach

– Materiałów warsztatowych

– Udziału w wydarzeniach towarzyszących

 

Organizator nie pokrywa kosztów:

– Transportu

– Wyżywienia

– Zakwaterowania

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach proszone są o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do 5 lipca 2010 na adres katko@villa.org.pl. Potwierdzenie udziału zostanie przesłane do 9 lipca.

 

Dodatkowe informacje:

Katarzyna Kopeć

Stowarzyszenie Willa Decjusza

ul. 28 lipca 17a

30-233 Kraków

12 425 36 38 w. 180

katko@villa.org.pl

Zobacz także