facebook

Zakończono nabór do Szkoły Letniej Scenariuszy Gier Komputerowych

 

 Wykłady inspiracyjne, możliwość tworzenia autorskich koncepcji scenariuszy gier komputerowych pod okiem ekspertów z branży oraz wizyty w studiach gier – to oferta drugiej, bezpłatnej edycji projektu „Write the Game”, czyli Szkoły Letniej Scenariuszy Gier Komputerowych, która odbędzie się w dniach 12-21 sierpnia w Willi Decjusza.

 

„Write the Game” to projekt adresowany do pisarzy, scenarzystów, copywriterów i wszystkich tych osób, które są zainteresowane tworzeniem scenariuszy do gier komputerowych. Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, ekspertami prowadzącymi warsztaty będą znani scenariopisarze ze studiów gier Reality Pump Studios i CD PROJEKT RED, a wykłady inspiracyjne wygłoszą praktycy reprezentujący branże kreatywne.

 

Bezpłatna Szkoła Letnia startuje 12 sierpnia i potrwa 10 dni, podczas których uczestnicy będą mogli skorzystać z 8 godzin wykładów, 24 godzin warsztatów, 22 godzin mentoringu i pracy własnej oraz wizyt studyjnych w czterech krakowskich studiach gier, m.in. Reality Pump Studios i CD PROJEKT S.A. Organizator zapewnia także bezpłatne zakwaterowanie wraz z wyżywieniem na czas trwania Szkoły Letniej.

 

Wśród ekspertów pojawią się Aleksandra Motyka, Karolina Stachyra, Artur Ganszyniec, Piotr Idziak i dr Tomasz Z. Majkowski.

 

Jak ubiegać się o miejsce na Szkole?

 

Zgłoszenia indywidualne w języku polskim powinny zawierać:

 

  • list motywacyjny (maksymalnie 600 wyrazów)
  • próbkę literacką w postaci opisu questa (przygody) z wymyślonej gry RPG oraz fragmentu dialogu między postaciami. Opis questa powinien mieć krótkie wprowadzenie do uniwersum gry (pełna dowolność wyboru tematyki i gatunku w ramach RPG), krótką prezentację postaci oraz rozbudowany szkic wydarzeń fabularnych. Wybrany fragment dialogu ma być reprezentatywny dla przedstawianego pomysłu i obejmować ok. 15-20 kwestii dialogowych wraz z komentarzem reżyserskim. Opis questa i wycinek scenariusza powinny zawierać się w maksymalnie 1000 wyrazów.

 

Nasi eksperci:

 

Aleksandra Motyka – autorka dwóch kryminałów o Alfredzie Bendelinie i powieści obyczajowej opisującej fenomen gier komputerowych, redaktorka, tłumaczka (m.in. Mrocznej Wieży oraz Rozważań o Psalmach C.S. Lewisa), recenzentka i blogerka. Od 2013 roku jest związana ze studiem CD Projekt Red jako scenariopisarka. Współscenarzystka gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i dodatku Krew i wino.

 

Piotr Idziak – absolwent kierunku polityka rozwoju obszarów wiejskich Europy na UMK w Toruniu, Akademii Innowatorów Społecznych stowarzyszenia ASHOKA oraz etnologii na UJ, który odpowiada za dynamikę ekspozycji w Małopolskim Instytucie Kultury. Współpracuje przy tworzeniu wsi tematycznych w województwie zachodniopomorskim. Aktor Teatru Figur Kraków. Animator teatru cieni, żongler, badacz gier i zabaw. Zgłębia tajemnice małopolskich muzeów i poszukuje dla nich miejsca w gospodarce kreatywności.

 

dr Tomasz Z. Majkowski – adiunkt w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych UJ, wykładowca na studiach niestacjonarnych informatyki stosowanej na kierunku Produkcja gier wideo. W latach 2010–2013 asystent w Zakładzie Technologii Gier. Zajmuje się badaniami nad kulturą popularną, fantastyką, grami wideo, nowymi mediami oraz kulturą fanów. Dawniej projektant, tłumacz, redaktor i edytor gier fabularnych i planszowych, obecnie raczej na tej niwie nieaktywny. Prowadzi zajęcia z rozmaitych aspektów popkultury, wykłada też teorię i praktykę gier wideo na informatyce. Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, specjalność: teoria literatury – na podstawie pracy „Fantasy: przyczynek do monografii gatunku”, Wydział Polonistyki UJ 2009.

 

 

Zgłoszenia należy nadsyłać mailowo na adres: aleksandra.n@villa.org.pl do 27 lipca 2018 roku (nabór został przedłużony).

 

Decyzje o przyznaniu stypendiów zostaną podjęte wspólnie przez Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz ekspertów zaangażowanych w udział w projekcie oraz ogłoszone do dnia 3 sierpnia 2018 roku na stronie www.villa.org.pl.

 

Koordynacja projektu:

Małgorzata Różańska
gosia@villa.org.pl

 

Chcesz wiedzieć więcej o pierwszej edycji „Write the Game”? Zobacz relację!

                                                   

 

 

 

Prosimy o zawarcie w aplikacji klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Stowarzyszenie Willa Decjusza z siedzibą w Krakowie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922)”. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Stowarzyszenie Willa Decjusza moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji.

 

Informujemy, że Administratorem danych jest Stowarzyszenie Willa Decjusza z siedzibą w Krakowie przy ul. 28 Lipca 1943 17A. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne. 

 

 

Sponsorzy/Sponsors:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także