facebook

Niedziela u Decjusza „Miasto z historią”, 9 czerwca 2019

 

Serdecznie zapraszamy 9 czerwca od godz. 11.00 do 17.00 na Niedzielę u Decjusza, doroczne wydarzenie o charakterze pikniku rodzinnego organizowane przez Instytut Kultury Willa Decjusza. Tegoroczna edycja odbędzie się pod wiodącym tytułem „Miasto z historią”, któremu poświęcone zostaną liczne zabawy edukacyjne. Odwiedzając wszystkie stanowiska o charakterze warsztatów, gier i konkursów, najmłodsi będą mogli zdobyć ciekawe informacje z różnych obszarów nawiązujących do głównego tematu oraz do historycznego charakteru miejsca.

 

Organizatorzy wraz z partnerami przygotowali różnorodne atrakcje, jak np. wspólne tworzenie słownika polsko-angielsko-arabskiego o tematyce miejskiej wraz z syryjskimi artystkami: Kholoud Charaf – pisarką oraz Reem Yassouf – graficzką i ilustratorką. Podczas pikniku będzie odbywał się również plener rysunkowy prowadzony pod kierunkiem krakowskiej malarki Beaty Zuba, zatytułowany „Szkice z miasta”. Wśród edukacyjnych stanowisk nie zabraknie miejsc typowych dla funkcjonowania miasta, jak: poczta, gdzie będzie można wysłać pocztówkę z pozdrowieniami z Willi Decjusza czy mennica, w której będzie można stworzyć replikę dukata wybijanego za czasów Justusa Decjusza. Wśród zieleni miejskiej, na miłośników rodzinnych zabaw będą czekały muzyczne aktywności i warsztaty budowania instrumentów. Wszyscy, którzy wezmą udział w edukacyjnej grze i zdobędą komplet pieczątek w specjalnie z tej okazji przygotowanych „paszportach” otrzymają nagrody i upominki. Niedzielny piknik będzie również okazją do zwiedzania zabytkowej Willi Decjusza z przewodnikiem oraz do udziału w koncertach i zabawach tanecznych. W specjalnym programie muzycznym z piosenkami o Paryżu i innych francuskich miastach wystąpią Mateusz Gurgul (akordeon) oraz François Martineau (wokal i gitara). Ważnym punktem wydarzenia będzie rozdanie dyplomów dla Ambasadorów 15. Światowego Kongresu Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa.

Serdecznie zapraszamy!

 

9 czerwca (niedziela) od 11.00 do 17.00


Program:

11.00 Otwarcie Niedzieli u Decjusza
11.15 – 17.00 Zabawy edukacyjne, gry i konkursy pt. „Miasto z historią”
12.30 – 13.00 Piosenka francuska Mateusz Gurgul – akordeon, François Martineau – gitara
13.00 Rozdanie dyplomów dla Ambasadorów 15. Światowego Kongresu OWHC
13.30 Recital Zarębski Piano Duo: Piotr Różański, Grzegorz Mania – duety fortepianowe (Sala Balowa)
13.50 – 14.20 Piosenka francuska cz. II
14.30 Syryjskie artystki: promocja najnowszego wydania książki poetyckiej Kholoud Charaf pt. „Odwrócone Niebo / Reversed Sky” oraz prezentacja malarskich dzieł Reem Yassouf
15.10 – 15.40 Piosenka francuska cz. III

 

oraz

11.00, 12.00, 13.00, 15.00 Zwiedzanie Willi Decjusza z przewodnikiem
Warsztaty budowy instrumentów muzycznych, prowadzenie Karolina Vogt

 

Wstęp wolny

 

Willa Decjusza
Kraków, ul. 28 lipca 1943 17 a

 

Sponsor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także