facebook

Przez SAR Europe wraz z 56 organizacjami i sieciami został podpisany dodatkowy apel do rządów europejskich i Unii Europejskiej

Wraz z 56 organizacjami i sieciami przez SAR Europe został podpisany dodatkowy apel do rządów europejskich i Unii Europejskiej o podjęcie podobnych działań, w tym:

 

Kontynuacja lotów ewakuacyjnych tak długo, jak to możliwe, aby objąć naukowców, studentów i działaczy społeczeństwa obywatelskiego.

 

Zwiększenie kwot przesiedleń, aby pomóc osobom potrzebującym ochrony międzynarodowej, w tym naukowcom i podmiotom społeczeństwa obywatelskiego.

 

Tworzenie przyspieszonych  ścieżek prawnych dla kandydatów, którzy wykazują istniejącą instytucję przyjmującą, pracę lub sponsora w Europie.

 

Rezygnacja z wszelkich wymogów dotyczących zamiaru powrotu i pobytu w domu, które mogą mieć zastosowanie do wniosków wizowych dla afgańskich naukowców i badaczy w przyszłości.

 

Ustanowienie specjalnego programu stypendiów UE dla zagrożonych naukowców i badaczy.

 

Ustanowienie dedykowanych stypendiów krajowych dla zagrożonych naukowców i badaczy.

 

Jeśli chcesz dołączyć, wyślij logo i nazwę swojej organizacji na adres sareurope@mu.ie.

 

Willa Decjusza jest członkiem Sieci SAR od 2018 roku i razem w Uniwersytetem Jagiellońskim prowadzi pierszą w Polsce rezydencję dla naukowców uchodźców.

 

Przeczytaj apel.

https://www.scholarsatrisk.org/wp-content/uploads/2021/08/Afghanistan-Urgent-appeal-to-European-Governments-and-EU-Institutions-Aug-24.pdf

Zobacz także