facebook

Recital fortepianowy Radosława Kurka – Dziedzictwo Chopina

Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Dziedzictwo Chopina”. W programie recitalu fortepianowego w wykonaniu Radosława Kurka obok muzyki Fryderyka Chopina (4 Mazurki op.67, Fantazja f-moll op.49, Kołysanka Des-dur op.57, Barkarolla Fis -dur op.60, Polonez-Fanatazja op.61) znajdą się utwory Franza Petera Schuberta i Franciszka Liszta. Radosław Kurek ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.

 

Obecnie jest asystentem w macierzystej uczelni. Swoje umiejętności doskonalił na wielu pianistycznych i kameralnych kursach mistrzowskich. Jest laureatem m.in. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Narwie (III nagroda, Estonia 2001), Międzynarodowego Konkursu im. Pancho Vladigerova w Shumen (IV nagroda, Bułgaria 2007).

 

Prowadzi ożywioną działalność jako kameralista. Wraz z zespołem (trio) zdobył I nagrodę na XXIX Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych (Wrocław 2003) oraz IV nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. K. Bacewicza (Łódź 2004). Z kwartetem fortepianowym ,,Dali” był finalistą Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych ,,Vittorio Gui” we Florencji (2008). Z ukraińskim wiolonczelistą Georgyi’m Lomakovem w 2008 roku zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. J. Brahmsa w Pörtschach (Austria).

 

Koordynacja projektu: Katarzyna Trojanowska – kasia@villa.org.pl

Zobacz także