facebook

Zakończenie programu Dukaty Decjusza

Stowarzyszenie Willa Decjusza zakończyło tegoroczną edycję programu Dukaty Decjusza. W programie udział wzięło ok. 350 uczniów i nauczycieli z 10 szkół podstawowych z Województwa Małopolskiego. Program popularyzował wiedzę o ekonomii, numizmatyce i historii wśród uczniów szkół podstawowych. Tematami zajęć były wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza, jego wartością i rolą oraz polityką monetarną. Dukaty Decjusza odbywały się w renesansowej Willi Decjusza i połączone były z noclegiem, co przyczyniło się do jego atrakcyjności i efektywności.

 

Obcowanie z substancją zabytkową, poznawanie historii poprzez odbywanie swego rodzaju podróży w czasie czyniło naukę niezapomnianym i miłym przeżyciem oraz korzystnie wpłynęło na trwałość efektów nauczania. Zajęcia prowadzili eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy zaprezentowali zagadnienia związane z m.in. rozwojem ekonomii, polityką monetarną Polski i UE, numizmatyką oraz kulturą Renesansu. Zajęcia prowadzili: dr Piotr Stanek, Jakub Janus, Adam Zapała i Michał Majka.

 

Uczestniczący w programie uczniowie i nauczyciele otrzymali materiały dydaktyczne poświęcone historii polskiego pieniądza, reformom ekonomicznym i wyzwaniom związanym z wprowadzeniem Euro. Materiały dla nauczycieli wzbogacone były o scenariusze lekcji z uczniami nieuczestniczącymi bezpośrednio w programie.

 

Organizatorem programu było Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie. Jego realizacja możliwa była dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego i Gminy Miejskiej Kraków. Patronat medialny nad programem objęło Radio Kraków Małopolska.

 

 

 

Finansowanie:

 

 

krakow Forum Dialogu (3)                                  log_nbp_napis 

 

 

Patronat Honorowy:

 

 

malopolska_poziom                                     log_kurator

 

Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego

Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty

 

    

 

Fundatorzy nagród:

 

 

log_tauron_dystrybucja                             logo PZU

 

 

 

Patroni medialni:

 

   log_radio_krakow                    log_bankier                      log_czas_dzieci

 

 

 

log_miasto_dzieci                                  ModnyKrakow_logo_web_2012

 

 

Zobacz także