facebook

„Skazani na książki” – odcinek piąty

Zapraszamy do obejrzenia piątego filmu w ramach cyklu „Skazani na książki”. Jego bohaterem jest Sławomir Shuty – pisarz, reżyser filmowy, fotograf i performer, twórca artzina „Baton”. Autor książek: „Nowy Wspaniały Smak” (1999), „Bełkot” (2001), „Cukier w normie” (2002), „Zwał” (2004), „Produkt Polski” (2005), „Ruchy” (2008), „Baton III Taltosz” (2012), „Jaszczur” (2012) i „Dziewięćdziesiąte” (2013).

 

 

 

 

Autor pierwszego polskiego hipertekstu literackiego „Blok” (www.blok.art.pl). Pomysłodawca i menedżer cyklu performansów „Cyrk z Huty”. Wespół z Cyrkiem Shuty wyreżyserował filmy: „W drodze” (2003) i „Luna” (2005), za który otrzymał pierwszą nagrodę na czwartej edycji Festiwalu Filmu Offowego w TVP2. Z Tomkiem Bochniakiem wyreżyserował animacje TRIP (2012).

 

W 2005 roku nagrodzony Paszportem „Polityki” w kategorii literatura. Pochodzi z Nowej Huty, mieszka w Krakowie. Był stypendystą Stowarzyszenia Willa Decjusza w ramach programu Homines Urbani.

 

 

„Skazani na książki” to cykl 7 filmowych wywiadów, których bohaterami są rezydenci programów stypendialnych Stowarzyszenia Willa Decjusza. Celem projektu jest promocja czytelnictwa z wykorzystaniem kreatywnego potencjału samych twórców, którzy nie tylko odpowiadają na pytania, ale również współtworzą filmową historię.

 

Cykl filmów jest jednym z komponentów projektu „Tour de littérature”, którego inicjatorem i operatorem jest Stowarzyszenie Willa Decjusza. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Kurator projektu: Iwona Nowacka
Koordynator projektu: Marcin Dyrcz
Zdjęcia: Paweł Penarski

 

Więcej informacji: www.facebook.com/TourDeLitterature

 

 

Fundatorzy

 logo_mkidn

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

log_instytut_ksiazki

log_narodowy_program

Partnerzy:

 

 

malopolska_poziom

Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie

log_krakow_unesco

log_reading_malopolska

log_kbf

Zobacz także