facebook

Zaawansowane warsztaty kreatywnego pisania SAGA rozpoczęte!

Rozpoczęliśmy piątą edycję warsztatów kreatywnego pisania dla osób starszych SAGA. Uczestnicy dwóch grup wyłonieni zostali spośród absolwentów poprzednich edycji projektu. Kurs kreatywnego pisania na poziomie zaawansowanym poprowadzą: Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka „Tygodnika Powszechnego” oraz Michał Olszewski – redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” w Krakowie. Zajęcia potrwają do końca listopada 2014 roku. Uzupełnieniem projektu będzie Klub Saga tworzony i prowadzony przez uczestników warsztatów. Na stronie internetowej www.saga.villa.org.pl zamieszczane będą najlepsze teksty stworzone podczas zajęć w Willi Decjusza.

 

SAGA to kompleksowa propozycja służącą edukacji, integracji i aktywizacji osób starszych oraz wykorzystania ich wiedzy, kompetencji i potencjału dla rozwoju najbliższego otoczenia i społeczności lokalnych.

 

Warsztaty kreatywnego pisania pozwalają zdobyć wiedzę na temat gatunków literackich, procesu powstawania utworu oraz zapoznać się z technikami prowadzenia narracji, opisu wydarzeń i budowania fabuły, sposobami budowania dialogów i scen, kreacji postaci i komponowania tekstów literackich i użytkowych oraz współczesnych form komunikacji społecznej obejmujących media i internet.

 

Praktyczne umiejętności wprowadzające do świata własnej twórczości literackiej, uczestnicy i uczestniczki zdobywają w formie warsztatów, konwersatoriów, pracy z tekstami, gier literackich i zadań domowych w wybranych przez siebie grupach warsztatowych: proza oraz media.

 

Kurs kreatywnego pisania uzupełniają  otwarte spotkania Salonu Literackiego – wykładów nt. teorii literatury i współczesnych trendów, dyskusji nad współczesną i dawną literaturą polską oraz spotkań autorskich. Gościmy autorów, dziennikarzy, wydawców i innych specjalistów tej dziedziny.

 

Program uzupełnia wolontariacki Klub Saga, współtworzony przez osoby uczestniczące, które chcą się dzielić własną wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. Więcej informacji i teksty: www.saga.villa.org.pl.

 

 

Zobacz także