facebook

“Write the Game V4” w poniedziałek, 5. sierpnia, rozpoczyna się Wyszehradzka Akademia Scenariuszy Gier Komputerowych w Willi Decjusza

 

 

 Od 4 do 14 sierpnia grupa uczestników z Polski, Czech, Węgier, Słowacji i Mołdawii będzie szkolić swoje umiejętności pod kierunkiem uznanych ekspertów z branży gier.

 

 

 

 

 

 

Wykłady mistrzowskie, warsztaty w grupach, tworzenie questów, zajęcia z mentorami, wizyty w studiach gier – to elementy programu, w którym wezmą udział uczestnicy Akademii. Po raz pierwszy projekt ma charakter międzynarodowy. Do udziału zakwalifikowano 25 uczestników spośród niemal setki aplikujących, którzy już na etapie rekrutacji musieli wykazać się własnymi pomysłami na elementy scenariusza gier.

 

Mentorzy i eksperci programu, to także międzynarodowa grupa twórców – uznanych, nagradzanych i popularnych w branży gier na skalę światową. Do Krakowa przyjadą między innymi:

 

Vít Šisler – adiunkt Wydziału Nowych Mediów Uniwersytetu Karola w Pradze, wykładowca wielu europejskich i amerykańskich uczelni, jeden z twórców m.in. gry “Attentat 1942” (czeska gra roku 2017, nagroda “Most Amazing Game” na festiwalu A MAZE 2018);

 

Alexis Kennedy – współzałożyciel studia Weather Factory znanego m.in. w związku z popularną i wielokrotnie nagradzaną grą “Cultist Simulator” (m.in. nominacje do nagrody BAFTA). Wcześniej założył także „Failbetter Games”, gdzie stworzył gry „Fallen London” oraz „Sunless Sea”, które cieszyły się zarówno bardzo dobrymi recenzjami jak i sukcesem komercyjnym;

 

Chris Bateman – twórca ponad 50-ciu gier (jak np. “Discworld Noir”, „The Persistence”- VR, „Shadows: Awakening”, „Tropico 6”), laureat nagród, główny gość konferencji branżowych na kilku kontynentach. Założyciel International Hobo Ltd i laureat nagrody IGDA’s MVP za pracę na rzecz organizacji w ramach Game Writers Special Interest Group;

 

Maciej Śliwiński – specjalista ds. branży gier w Krakowskim Parku Technologicznym, odpowiedzialny za Indie Showcase w ramach konferencji Digital Dragons, prowadzi projekt Akademia Digital Dragons i jest współautorem raportu “Kondycja Polskiej Branży Gier”.

 

 

Warsztaty, w ramach których uczestnicy tworzyć będą własne questy poprowadzą doświadczeni – także w pracy przy największych i najbardziej popularnych projektach – twórcy gier: Tomasz Marchewka, Błażej Augustynek, Karolina Kuzia-Rokosz, Jakub Rokosz oraz David František Wagner.

 

 

Uroczysta inauguracja Wyszehradzkiej Akademii Scenariuszy Gier Komputerowych odbędzie się 5. sierpnia 2019 o godzinie 10.00 w Willi Decjusza.

 

Wykład inauguracyjny „Kondycja branży gier w krajach Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego” 

wygłosi Maciej Śliwiński z Krakowskiego Parku Technologicznego.

 

 

Write the Game V4 to innowacyjny, interdyscyplinarny i wyznaczający nowe trendy projekt w dziedzinie rozwoju sektora kreatywnego w krajach V4 i Partnerstwa Wschodniego. Opiera się on na niewykorzystanym potencjale kreatywnym tych krajów w światowej branży gier i promuje lokalną przedsiębiorczość. Projekt koordynowany jest przez Stowarzyszenie Willa Decjusza i realizowany jest w ścisłej współpracy z takimi instytucjami jak Univerzita Karlova z Czech, Asociaţia Companiilor de Creaţie din Moldova z Mołdawii, Slovak Game Developers Association oraz Mladý pes ze Słowacji, Szépírók Társasága i Nemesys Games z Węgier.

 

 

 

 

 

 

Lider projektu:

 

 

Stowarzyszenie Willa Decjusza

 

 

 

Partnerzy projektu:

 

 

     

Univerzita Karlova

 

 

 

Szépírók Társasága

 

 

 

Nemesys Games

 

 

 

Asociația Companiilor de Creație din Moldova

 

 

 

Slovak Game Developers Association

 

 

 

Mladý pes

 

 

 

Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Polski, Słowacji i Węgier przez Granty Wyszehradzkie przyznawane przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Misją Funduszu jest rozwijanie idei zrównoważonej współpracy regionalnej w Europie Środkowej.

 

 

 

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także