facebook

„Duży pies nie szczeka” w Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Orzyszu

W dniach 15-19 września 2014 odbyła się kolejna edycja warsztatów w ramach naszego projektu pod nazwą „Hip Hop, hejterom stop”. Tym razem odwiedziliśmy Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Orzyszu w województwie warmińsko-mazurskim.

 

W czasie pięciodniowych warsztatów młodzież z klas pierwszych uczyła się metod improwizacji scenicznej, uczestniczyła w zajęciach muzycznych, integracyjnych oraz pod okiem Jacka „Budynia” Szymkiewicza interpretowała piosenkę „Duży pies nie szczeka”, która powstała w trakcie poprzedniej edycji warsztatów i powoli staje się projektowym hymnem. Każdego dnia uczestnikom towarzyszyła ekipa filmowa rejestrująca wszelkie działania projektowe, które zostaną ukazane w filmie dokumentalnym. Jego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2015 roku.

 

 

  • Zespół projektowy:

 

Atoni Syrek-Dąbrowski – menedżer i współzałożyciel firmy Stand-up Polska oraz członek teatru improwizowanego Hofesinka. Komik uprawiający stand-up comedy, scenarzysta, aktor. Karierę rozpoczął w 2010 roku występując w warszawskich klubach, a także współorganizując Festiwal Młodego Stand-upu „Na Ostro, Bez Kagańca!”.

 

Jacek „Budyń” Szymkiewicz – obecnie wokalista i saksofonista zespołu Babu Król. Gitarzysta, autor tekstów, lider zespołu Pogodno. Autor muzyki do spektaklów teatralnych. Napisał książkę pt. „Grawer”. Współpracował m.in. z Kasią Nosowską, Varius Manx czy Kasią Kowalską.

 

Aleksandra Markowska – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w klasie fletu poprzecznego oraz elitarnego wydziału piosenki w Szkole Muzycznej IIst. na Bednarskiej (dyplom z wyróżnieniem w specjalizacji „interpretacja piosenki”, 2 lata fakultetu z wokalistyki jazzowej u prof. Izy Zając).  W latach 2005-2010 uczestniczka warsztatów pantomimy w Warszawskim Centrum Pantomimy u Bartłomieja Ostapczuka. Od 3 lat uczennica prof. Urszuli Napiórkowskiej – technika śpiewu klasycznego. Wokalistka śpiewająca w zespole wokalnym Microfonia oraz realizująca własne projekty muzyczne. Improwizatorka teatralna związana z grupami Hulaj i Hofesinka.

 

Marzena Popławska – producent, reżyser, współautorka projektu Nowe Legendy Miejskie. – Prezes fundacji Moma Film, która jest członkiem grupy koalicja dla edukacji filmowej (PISF), wyrózniona przez Unicef tytułem: szeryf praw dziecka.

 

Tomasz Woźniczka – absolwent Realizacji Obrazu Filmowego na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 1999-2004 student etnologii na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Autor zdjęć do filmów krótkometrażowych, dokumentów i reklam. W 2014 roku zrealizował zdjęcia do pełnometrażowego filmu fubularnego pt. Wołanie w reżyserii Marcina Dudziaka.

 

  • Zarządzanie:

 

Katarzyna Renes – menedżer projektu. Od 2009 r. związana ze Stowarzyszeniem Willa Decjusza w Krakowie. Menedżer Polsko-Ukraińskiej Fundacji im. I.Paderewskiego. Konsultantka i realizatorka wielu międzynarodowych przedsięwzięć kulturalnych. Prowadzi Fundację Renesart.

 

Marcin Dyrcz – specjalista ds. PR. filolog polski, recenzent literacki. Od roku 2013 współpracuje ze Stowarzyszeniem Willa Decjusza w zakresie kompleksowej promocji międzynarodowych projektów kulturalnych.

 

Fundatorzy:

 

log_eea_grants           log_fundacja_stefana_batorego             log_polska_fundacja_dzieci

 

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG

 

Partnerzy:

 

log_klub_komediowy                 log_winda_w_bok             log_stand_up

log_momafilm

 

Zobacz także