facebook

„Terroryzm dziś” – cykl wydarzeń wokół premiery „Koniec to nie my”

11 września 2013 roku mija kolejna rocznica ataków na Wolrd Trade Center. 12 lat od wydarzeń, które zakwestionowały stabilność świata Zachodu, widać wyraźnie, że zjawisko terroryzmu na trwałe zmieniło takie pojęcia jak: peryferia – centrum, swój – obcy, przestrzeń publiczna – przestrzeń prywatna. Teatr Studio wraz z partnerami: Wydawnictwem Dreimasken Verlag i Stowarzyszeniem Willa Decjusza przygotowuje projekt pod tytułem „Terroryzm dziś”, w ramach którego odbędzie się prapremiera sztuki „Koniec to nie my” Carstena Brandaua w tłumaczeniu Iwony Nowackiej w reżyserii Marcina Libera.

 

Premierze towarzyszyć będzie szereg działań mających na celu sproblematyzowanie zagadnień podejmowanych w spektaklu, m.in. debaty z udziałem publiczności oraz z twórcami spektaklu, politologami, antropologami, filozofami, przedstawicielami mediów, spotkanie publiczności z Carstenem Brandauem, warsztaty animacyjno-teatralne dla szkół oraz czytania sceniczne sztuk w nowy sposób podejmujących temat terroryzmu, m.in. sztukę „Kaktus” Julii Zen. Zorganizujemy warsztaty translatorskie, prowadzone przez Carstena Brandaua oraz tłumaczkę Iwonę Nowacką przygotowane z myślą o przyszłych tłumaczach.

 

Wydarzenia w ramach projektu „Terroryzm dziś”

 

Dyskusja | Siła terroru

3 września 2013 [po spektaklu] godz. 21.00 | Malarnia

Uczestnicy: Dorota Sajewska, Marcin Liber, Carsten Brandau,Krzysztof Liedel, Iwona Nowacka

 

więcej tutaj

 

 

Warsztaty dramaturgiczne | Wielka historia/Intymna biografia

7 września 2013 godz. 15.00-18.00 | Sala prób

 

prowadzą: Justyna Lipko-Konieczna, Tomasz Szczepanek

 

więcej tutaj

 

 

Warsztaty dramaturgiczne | Terror autora wobec tłumacza, terror tłumacza wobec autora

3-4 września 2013 | Sala prób

 

Dwudniowe warsztaty pisarsko-translatorskie związane z prapremierą dramatu „Koniec to nie my” Carstena Brandaua w przekładzie Iwony Nowackiej (reż. Marcin Liber). Warsztaty kreatywnego pisania i przekładania prowadzone przez tandem składający się z autora i tłumaczki, którzy pracują ze sobą.

 

więcej tutaj

 

 

Czytanie sceniczne | Juli Zeh – Kaktus

6 września godz. 20.30 | Foyer

 

przekład: Iwona Nowacka

reżyseria: Tomasz Szczepanek

 

więcej tutaj

 

 

Zobacz także