facebook

„Szlak Renesansu w Małopolsce” – wykłady, wizyty studyjne, prezentacje obiektów zabytkowych

Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza do udziału w projekcie, który odbędzie się w dniach 6 – 10 września 2016. Program składa się z cyklu wykładów, wizyt studyjnych i szczegółowych prezentacji wybranych obiektów Szlaku Renesansu w Małopolsce oraz otwartych spotkań z kulturą renesansu.

 

 

 

 

 

Zakres merytoryczny seminarium obejmuje przedstawienie tła kulturowego XVI-wiecznej Europy oraz zagadnienia skupione wokół tematu: „Wpływ centralnego ośrodka sztuki renesansowej na rozwój artystyczny peryferyjnych obszarów Królestwa Polskiego w świetle współczesnych badań konserwatorskich”.

 

Ideą projektu jest zaangażowanie odbiorców w poznawanie dziedzictwa kulturowego oraz budowanie świadomości potrzeby ochrony obiektów zabytkowych. Poprzez udział w programie zlokalizowanym wokół historycznych miejsc uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu popularyzacji dziedzictwa architektury i podniesienia jego atrakcyjności oraz umiejętności w zakresie oprowadzania grup zwiedzających po zabytkowych obiektach.

 

Program:

 

6.09 (wtorek) SEMINARIUM W WILLI DECJUSZA

Kompleks pałacowo-parkowy Willi Decjusza w Krakowie: wprowadzenie do projektu, przedstawienie zagadnień oraz tła kulturowego XVI-wiecznej Europy, omówienie historii przekształceń architektonicznych Willi Decjusza.

 

7.09 (środa) BODZÓW, MODLNICA

Wizyta studyjna:

– kamienny ołtarz św. Doroty z Katedry Wawelskiej w kaplicy Matki Boskiej Śnieżnej w Bodzowie (Kraków, dzielnica Dębniki) – wykład terenowy;

– kościół p.w. św. Wojciecha i Matki Boskiej Bolesnej w Modlnicy; renesansowa polichromia oraz prezentacja aranżacji miejsca przeznaczonego na montaż renesansowego cyborium z Katedry Wawelskiej.

 

9.09 (piątek) 12.00-17.00 WILLA DECJUSZA

Oprowadzanie publiczności przez uczestników programu (I grupa).

 

10.09 (sobota) 12.00-17.00 WILLA DECJUSZA

Oprowadzanie publiczności przez uczestników programu (II grupa).

 

Organizator zapewnia transport do prezentowanych obiektów, wyżywienie, noclegi dla osób spoza Krakowa oraz materiały. Zgłoszenia na warsztaty prosimy przesyłać na adres: kasia@villa.org.pl Udział w projekcie jest nieodpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

 

Stowarzyszenie Willa Decjusza, Kraków, ul. 28 lipca 1943 17 a, tel. 12 425 36 44, www.villa.org.pl

 

 

 

Fundatorzy: 

 

 

 

Projekt dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa pn. „Wolontariat dla dziedzictwa”

 

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”

 

 

 

 

 

 

Fundatorzy:

Zobacz także