facebook

Recital fortepianowy Stefana Łabanowskiego – Dziedzictwo Chopina

W ramach cyklu koncertowego Dziedzictwo Chopina, nawiązującego do tradycji i historii Willi Decjusza, zapraszamy na recital fortepianowy Stefana Łabanowskiego – 27 października (niedziela) o godz. 17.00 . Wstęp wolny na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w punktach InfoKraków (ul. św. Jana 2, Pawilon Wyspiańskiego – pl. Wszystkich Świętych 2) oraz bezpośrednio przed koncertem. Ilość miejsc ograniczona. 

 

 

 

Stefan Łabanowski – pianista. Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego (2002), studia podyplomowe (2002-2005) oraz studia doktoranckie w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, pod kierunkiem prof. Bronisławy Kawalli, uzyskując stopień Doktora Sztuki Muzycznej (2012). Uczestniczył również w mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych przez Kevina Kennera Laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Koncertuje w Polsce i zagranicą: USA, Francja i Niemcy. Jego repertuar obejmuje utwory J. S. Bacha, utwory muzyki klasycznej, romantycznej muzykę impresjonizmu i utwory współczesne.

 

Autor dwóch publikacji wydanych przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie – artykułów: „Z zagadnień pracy pianisty” w książce „Ćwiczenie w rozwoju i działalności muzyka wykonawcy, Teoria-Badania-Praktyka” pod redakcją Barbary Kamińskiej i Michała Zagrodzkiego (Warszawa, 2009) oraz „Muzyka jako sztuka i przedsztuka” w książce „Muzyka współczesna i jej tożsamości” pod redakcją Tadeusza Kobierzyckiego (Warszawa, 2010). Wystąpił także na konferencji „Problem wartości w refleksji o muzyce polskiej” zorganizowanej przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w roku 2007, wygłaszając referat „Antoni Stolpe –kompozytor zapomniany”.

 

W roku 2010 ukazała się jego płyta z utworami fortepianowymi Antoniego Stolpego (18511872), wybitnego i zapomnianego polskiego kompozytora, która jest światową premierą fonograficzną. Dzieła fortepianowe Antoniego Stolpego były także przedmiotem doktoratu Stefana Łabanowskiego.

 

Program

JOHANNES BRAHMS (1833-1897)

Sonata fis-moll op. 2

 

Allegro non troppo, ma energico

Andante con espressione – attacca:

Scherzo. Allegro

Finale. Introductione. Sostenuto – Allegro non troppo e rabato

 

MAURICE RAVEL (1875-1937)

Jeux d’eau

 

*********

 

FRYDERYK CHOPIN (1810-1849)

Mazurki op. 17

B-dur nr 1

e-moll nr 2

As-dur nr 3

a-moll nr 4

 

Scherzo h-moll op. 20

Scherzo cis-moll op. 39

 

 

log_forum_pl

  

 

Sponsorzy:

 

siemens-logo

log_edison

 

Zobacz także