facebook

Promocja książki Jana Piekło „Zapach anioła”

Już 5 kwietnia (piątek), o godz. 17.00 w Willi Decjusza będzie miało miejsce spotkanie poświęcone najnowszej powieści Jana Piekło pt. „Zapach anioła”. Wątkiem głównym opowieści Piekło jest historia miłości Julii Beszter i Jana Jakuba Lerskiego, którzy poznali się podczas opozycyjnej demonstracji w rządzonej przez juntę generała Wojciecha Jaruzelskiego komunistycznej Polsce. Ich losy pokazane są na tle dramatycznych wydarzeń przełomu wieków. Opowieść kończy wizja konfliktów i katastrof wywołanych przez ludzi sprzymierzonych z siłami zła, z którymi próbują sobie radzić aniołowie oraz bohaterowie powieści. Autor pozostawia do wyboru dwa możliwe zakończenia. Od Czytelnika zależy, w które woli uwierzyć…

 

W zapowiedzi książki czytamy: „Tytułowy „zapach anioła” pomaga ludziom w najtrudniejszych chwilach przetrwać i nie zwątpić w sens życia. Towarzyszy głównym postaciom tej opowieści o zwycięstwie miłości nad śmiercią w ich drodze, splata się z ich losami w różnym czasie i na odległych kontynentach. Bohaterami są tu ludzie oraz asystujący im aniołowie, którzy polubili przybierać człowiecze postacie i w miarę upływu tysiącleci przejęli nasze cechy”.

 

JAN PIEKŁO (1952) – krakowski dziennikarz, absolwent polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaczynał karierę w „Gazecie Krakowskiej”. Ze względu na działalność w „Solidarności” został w stanie wojennym pozbawiony możliwości wykonywania zawodu. Po 1989 r. pracował w „Tygodniku Powszechnym”, relacjonował wydarzenia rewolucji w Rumunii. Swoje reportaże z targanej wojną Jugosławii publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Przekroju”, oraz prasie amerykańskiej i szwedzkiej. Wydał między innymi książki „Epitafium dla Jugosławii” i „Moje odkrywanie Ameryki”. Do maja 2005 roku pracował jako dyrektor programowy Fundacji ZNAK w Krakowie, nadzorując liczne programy edukacyjne oraz dziennikarskie dotyczące tolerancji, kierował również Instytutem Mosty na Wschód. Od maja 2005 dyrektor PAUCI (Inicjatywa Współpracy Polsko-Amerykańsko-Ukraińskiej następnie przekształcona w Fundację Współpracy Polsko-Ukraińskiej), która zarządza projektami trans-granicznymi.

 

W czasie spotkania będzie można nabyć książkę i porozmawiać z Autorem. Wstęp wolny.

See also